Cimbálová muzika Bálešáci - historie

V roce 1997 začalo Dolinečku doprovázet trio fléten, které se rozrostlo až do současné podoby. Sestava muzikantů, se však neustále měnila.

Hlavní náplní muziky je především doprovázet dětský soubor. Zpracovává tak repertoár převážně z oblasti Starého Města, uherskohradišťského Dolňácka a Moravských Kopanic. Soubor s muzikou pravidelně pořádá vystoupení ke konci školního roku ve Starém Městě a vánoční koncert v kostele. Bálešáci také doprovází Dolinečku i při jiných vystoupeních pořádaných kulturní komisí (Vánoční zpívání, Staroměstský den, Den matek). CM BálešáciMuzika se aktivně zúčastňuje spolu s dospělým souborem Dolina všech ostatních zvyků konaných ve Starém Městě, jako jsou Michalské slavnosti a hody s právem, vynášení Mařeny, dožínky.

V průběhu své působnosti již muzika reprezentovala v Rakousku a Maroku a také na mnohých místech v České republice. Součástí cimbálové muziky se stal i dívčí sborek, který je složen z bývalých tanečnic Dolinečky. Spolu se sborkem měla muzika již několik samostatných vystoupení, komponovaný pořad ve Starých Hutích, vánoční koncert aj.


Hlavní menu